19 lutego 2020. imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Forum dyskusyjne
zapomniałem hasła | zarejestruj się
Jesteś zalogowany jako: Gość
Zaloguj się
 Użytkownik:  
Hasło:
  Strona Główna Forum 
        Nowa wiadomość  
 
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-07-19 22:59:52
drohiczyn

Zgadzam się z moimi przedmówcami co do kilku rzeczy:
1-promocja Drohiczyna jako podlaskiego skansenu w Ojcu Mateuszu - udało się, brawo dla Burmistrza
2- "wyrywanie" pieniędzy unijnych na cokolwiek bez wyraźnego celu społecznego
3- kolesiostwo i nepotyzm
4- bug rajem dla turysty- wyrzucone pieniądze na krzywe mariny, rozmyte ścieżki rowerowe, zamknięte i nie wykorzystywane w zaden sposób nadburzańskie centrum turystyczne w Grannem i budynek starej gminy w Drohiczynie, pozapadane ławki na górze zamkowej - a gdzie kosze na śmieci i oswietlenie, które przewidywal program?

I te pseudo turystyczne obiekty szanowna społeczność ( oczywiście Ci co zostaną) bedzie utrzymywać.

A Pan burmistrz dalej milczy....

Ale w sumie mieszkanie w skansenie na emeryturze ma swoje dobre strony - ciszę i spokój. I oby ostatnie pomysły Burmistrza z hurgotem motocykli w tle ich nie zakłócały.


> Pani Joanno, gratuluję, napisała pani co myśli i co jest prawdą. Rzadkość w Tym mieście. Burmistrz robi lifting i botoks miastu za pomocą unijnych pieniędzy, bo tak można udawać,że coś się robi i brać ciężką kasę za burmistrzowanie. Ale nie o to chodzi,żeby wszystko było plastikowo ładne, chodzi o to żeby tu się dało żyć. Miejsca pracy, pomysły na zatrzymanie młodzieży.A tak, w MGOPSIE kultura dla dzieci nauczycieli, katechetów i innych dobrze sytuowanych dzieci, na pewno nie wykluczonych społecznie, oraz brak pomocy ludziom NAPRAWDĘ zasługującym na pomoc. W kulturze kajakarstwo i disco polo, w w kościele kasa i polityka, a w gminie i szkole cisza, bo każdy boi się o pracę...szepczą tylko po kątach. Małomiasteczkowa breja. I wiem, że nic się tu nie zmieni...dlatego wyjeżdżam. I to samo radzę wszystkim, którzy chcą żyć godnie i spokojnie.
 
*.neoplus.adsl.tpnet.pl  
        
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-07-14 11:52:15
Marcin
Pani Joanno, gratuluję, napisała pani co myśli i co jest prawdą. Rzadkość w Tym mieście. Burmistrz robi lifting i botoks miastu za pomocą unijnych pieniędzy, bo tak można udawać,że coś się robi i brać ciężką kasę za burmistrzowanie. Ale nie o to chodzi,żeby wszystko było plastikowo ładne, chodzi o to żeby tu się dało żyć. Miejsca pracy, pomysły na zatrzymanie młodzieży.A tak, w MGOPSIE kultura dla dzieci nauczycieli, katechetów i innych dobrze sytuowanych dzieci, na pewno nie wykluczonych społecznie, oraz brak pomocy ludziom NAPRAWDĘ zasługującym na pomoc. W kulturze kajakarstwo i disco polo, w w kościele kasa i polityka, a w gminie i szkole cisza, bo każdy boi się o pracę...szepczą tylko po kątach. Małomiasteczkowa breja. I wiem, że nic się tu nie zmieni...dlatego wyjeżdżam. I to samo radzę wszystkim, którzy chcą żyć godnie i spokojnie.
 
*.neoplus.adsl.tpnet.pl  
      
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-07-11 15:20:44
JoannaSz
Z roku na rok przyglądam się jak pada to miasto. Jaka to granda wydawać pieniądze bezsensownie. Oczywiście, jest kasa - trzeba z niej skorzystać, ale trzeba też robić to z głową.
Oczywiście rządzący pan B. robi co chce, mydli oczy mieszkańcom, że niy jest coraz lepiej.
A ten program w tv ? Pan z urzędu jako "turysta z Warszawy", dzieciaki ze szkół - wycieczka z Siedlec. Masakra ! No i oczywiście wypowiedź pani Bożeny, że młodzież ma tyle perspektyw i wraca... No na pewno tyle jest perspektyw. Widać na przykładzie Pani córki, która też wyjeżdża co chwilę...
Otwórzcie oczy, zobaczcie co się dzieje, ręka rękę myje. Głupawe układziki i zero szczerości. Takie właśnie jest społeczeństwo w Drohiczynie.
 
*.static.ip.netia.com.pl  
        
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-07-22 07:38:25
ergo sum
> Widzę że zebrała się tu grupka ludzi którzy czując się bezpiecznie w anonimowym internecie mogą w końcu przelać swoje żale i urazy.

Obejdę się bez wyrazów szacunku, panie Cogito. Jak widzę spodobała się panu anonimowość internetu również...jednocześnie ujawnił pan,że też pan nie wie na jakim świecie żyje, a poza tym z pewnością należy pan do pracowników urzędu..albo ich rodzin, albo ludzi czerpiących zyski z tych powiązań.
Jeśli uważa pan,że kler nie rządzi to niech się pan zastanowi dlaczego dyrektorem kultury jest ta osoba, a nie inna? Jest też coś jak negatywna reklama. Wiem,że nasi celebryci uwielbiają jak się o nich mówi i pisze, choćby źle w śmieciowych gazetach, ale miastu, które chce zaprosić do siebie turystów negatywna reklama szkodzi. Po Polsce jeżdżą ludzie inteligentni, do Egiptu jeżdżą ludzie tacy jak pan. O poziomach inteligencji nie będziemy rozmawiać, zbyt duża rozbieżność. A o kompleksach i zazdrości to już całkiem nie, bo podejrzewam,że ma pan ich całkiem sporo. A wikingowie wiedzą co mówią...pan nie należy do ich grona, to i pan nie słyszał. Pozdrawiam. Cogito ergo sum, proszę pamiętać, że samo cogito nie wystarczy, żeby poznać własną miernotę, czasem trzeba impulsu z zewnątrz. Przesyłam, proszę nie dziękować.
 
*.multimo.pl  
    
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-06-13 09:48:41
wiktor
Kpiny i żenada. Podobno na Ojca Metusza wydali 60 tys. A ile na inne "promocje" miasta...

> >Dobrze byłoby gdyby burmistrz przyznał się ile na tego "gniota" poszło miejskich pieniędzy,dodajmy jeszcze Kawę czy Herbatę.Na pewno nie mało, rodzina by się z rok za to utrzymała. Ale przecież on milczy już od dłuższego czasu, a jak tylko otworzy usta to kłamie. Więc zostaje nam bip w styczniu. chyba,że też nie napiszą prawdy. Zdaje się,że za długo nie można być burmistrzem i mieć władzy, bo człowiek się psuje.
 
78.30.67.*  
      
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-07-16 21:12:17
Cogito
Widzę że zebrała się tu grupka ludzi którzy czując się bezpiecznie w anonimowym internecie mogą w końcu przelać swoje żale i urazy. Odcinek serialu, odcinkiem - każdy ma swoje zdanie. Wielu się nie podobał, ale na pewno była to duża promocja - kto się z tym nie zgadza nie powinien w ogóle brać udziału w dyskusji i się wypowiadać, gdyż oznacza to na jak niskim poziomie intelektualnym stoi.

Zlot Słowian i Wikingów... skąd takie wieści o wypowiedzi biskupa... nie mam pojęcia. Czytając większość tych postów można pomyśleć jak bardzo człowiek może być zakompleksiony w życiu. Najeżdżają na ludzi którzy próbują coś zrobić w mieście, wyśmiewają się z kleru który nie ma tak naprawdę tu władzy (coż... kompleksy i zazdrość ludzka przeszkadzają w myśleniu)

Z wyrazami szacunku
 
*.adsl.inetia.pl  
  
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-06-12 12:07:25
kajtek
>Dobrze byłoby gdyby burmistrz przyznał się ile na tego "gniota" poszło miejskich pieniędzy,dodajmy jeszcze Kawę czy Herbatę.Na pewno nie mało, rodzina by się z rok za to utrzymała. Ale przecież on milczy już od dłuższego czasu, a jak tylko otworzy usta to kłamie. Więc zostaje nam bip w styczniu. chyba,że też nie napiszą prawdy. Zdaje się,że za długo nie można być burmistrzem i mieć władzy, bo człowiek się psuje.
 
*.neoplus.adsl.tpnet.pl  
      
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-06-06 09:54:36
RenataS.
Niestety, to wszystko prawda. Już pomijając odcinek tego serialu, który był totalną porażką ( nie wiem jakie było zamierzenie władz Drohiczyna), najgorsze jest to, że w Drohiczynie rządzi kler a szanowny Pan Burmistrz jeszcze im przyklaskuje. "Młodzież wraca", "wspaniałe perspektywy"- wypowiedzi z jednego z programów promujących to miasto- dlaczego więc średnia wieku Drohiczyna to 62 lata? jaka młodzież? jakie perspektywy? Tragedia...

> > > Ja tylko mam nadzieje że żądzący nie mieli wpływu na ostateczny przebieg serialu i nie wiedziały jak to bedzie wygladało,w przeciwnym razie będę miał żal i poczucie zdrady Naszego regionu ze strony władz!!!To jakies zarty,jestem z Drohiczyna,ale nie jestem głupkiem,nie mam dachu krytego słomą,mówię poprawnie po Polsku,dużo jeżdżę po Polsce i nie czuje żebym był zacofany,a tak niestety zostaliśmy przedstawieni!Już pisałem na forum serialu,że może warto by pomyśleć o zażadaniu sprostowania przez twórców serialu,że przedstawiony obraz Podlasia nijak sie ma do żeczywistości,może i Polska B,ale w niczym nie odbiega od reszty kraju,wręcz przeciwnie,mamy wiecej do zaoferowania,piękniejsze krajobrazy,czyste powietrze,z tego jestem dumny i nie pozwolę żeby jakiś mierny serial zepsuł opinie o moim zakątku!!!
> >
> > Nie oglądam seriali,jednak tym razem (lokalny patriotyzm) obejrzałem ów iście mierny serial.Oglądałem go u znajomych w Warszawie, i zarówno ja jak i oni byli szczerze rozczarowani tym co zobaczyliśmy! Głupkowata policja,proboszcz katedry niczym z prowincjonalnej wiejskiej plebanii i zaciąganie pozostawiły niesmak.Jedynie widoki miasta i okolic są warte oglądania.
> > Marszałek Piłsudski kiedyś powiedział że Polska jest jak obwarzanek,najwartościowsza po brzegach!i tego się trzymajmy nie przejmując stereotypami.A na władze miasta bym nie liczył,dla nich autograf i wspólne zdjęcie z "gwiazdami" jest cenniejsze od reputacji. Pozdrawiam
>
> Witam.
> Niestety, powiem coś co Was może zasmucić. Jestem corocznym uczestnikiem Zlotu Wikingów i Słowian i po zeszłorocznym cyrku urządzonym przez Biskupa Drohiczyńskiego, który twierdził,że jest to zlot satanistów i pogan, oraz prowadził wręcz krucjatę przeciw temu zlotowi, Drohiczyn stał się celem żartów na wszystkich zlotach historycznych w Polsce. Walka biskupa ze zlotem jest powtarzana jako anegdota i raczej dobrej sławy miastu nie przynosi. Jest to tym bardziej smutne, że to urocze i ze wspaniałą historią miasto, nie zasługuje na taką sławę. Ale cóż, religijne oszołomy zdarzają się wszędzie.
> Pozdrawiam mieszkańców pięknego Grodu Drohiczyn.
 
78.30.71.*  
    
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-06-05 13:14:12
manx999
> > Ja tylko mam nadzieje że żądzący nie mieli wpływu na ostateczny przebieg serialu i nie wiedziały jak to bedzie wygladało,w przeciwnym razie będę miał żal i poczucie zdrady Naszego regionu ze strony władz!!!To jakies zarty,jestem z Drohiczyna,ale nie jestem głupkiem,nie mam dachu krytego słomą,mówię poprawnie po Polsku,dużo jeżdżę po Polsce i nie czuje żebym był zacofany,a tak niestety zostaliśmy przedstawieni!Już pisałem na forum serialu,że może warto by pomyśleć o zażadaniu sprostowania przez twórców serialu,że przedstawiony obraz Podlasia nijak sie ma do żeczywistości,może i Polska B,ale w niczym nie odbiega od reszty kraju,wręcz przeciwnie,mamy wiecej do zaoferowania,piękniejsze krajobrazy,czyste powietrze,z tego jestem dumny i nie pozwolę żeby jakiś mierny serial zepsuł opinie o moim zakątku!!!
>
> Nie oglądam seriali,jednak tym razem (lokalny patriotyzm) obejrzałem ów iście mierny serial.Oglądałem go u znajomych w Warszawie, i zarówno ja jak i oni byli szczerze rozczarowani tym co zobaczyliśmy! Głupkowata policja,proboszcz katedry niczym z prowincjonalnej wiejskiej plebanii i zaciąganie pozostawiły niesmak.Jedynie widoki miasta i okolic są warte oglądania.
> Marszałek Piłsudski kiedyś powiedział że Polska jest jak obwarzanek,najwartościowsza po brzegach!i tego się trzymajmy nie przejmując stereotypami.A na władze miasta bym nie liczył,dla nich autograf i wspólne zdjęcie z "gwiazdami" jest cenniejsze od reputacji. Pozdrawiam

Witam.
Niestety, powiem coś co Was może zasmucić. Jestem corocznym uczestnikiem Zlotu Wikingów i Słowian i po zeszłorocznym cyrku urządzonym przez Biskupa Drohiczyńskiego, który twierdził,że jest to zlot satanistów i pogan, oraz prowadził wręcz krucjatę przeciw temu zlotowi, Drohiczyn stał się celem żartów na wszystkich zlotach historycznych w Polsce. Walka biskupa ze zlotem jest powtarzana jako anegdota i raczej dobrej sławy miastu nie przynosi. Jest to tym bardziej smutne, że to urocze i ze wspaniałą historią miasto, nie zasługuje na taką sławę. Ale cóż, religijne oszołomy zdarzają się wszędzie.
Pozdrawiam mieszkańców pięknego Grodu Drohiczyn.
 
*.dynamic.chello.pl  
  
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-06-03 13:44:53
floyd
> Ja tylko mam nadzieje że żądzący nie mieli wpływu na ostateczny przebieg serialu i nie wiedziały jak to bedzie wygladało,w przeciwnym razie będę miał żal i poczucie zdrady Naszego regionu ze strony władz!!!To jakies zarty,jestem z Drohiczyna,ale nie jestem głupkiem,nie mam dachu krytego słomą,mówię poprawnie po Polsku,dużo jeżdżę po Polsce i nie czuje żebym był zacofany,a tak niestety zostaliśmy przedstawieni!Już pisałem na forum serialu,że może warto by pomyśleć o zażadaniu sprostowania przez twórców serialu,że przedstawiony obraz Podlasia nijak sie ma do żeczywistości,może i Polska B,ale w niczym nie odbiega od reszty kraju,wręcz przeciwnie,mamy wiecej do zaoferowania,piękniejsze krajobrazy,czyste powietrze,z tego jestem dumny i nie pozwolę żeby jakiś mierny serial zepsuł opinie o moim zakątku!!!

Nie oglądam seriali,jednak tym razem (lokalny patriotyzm) obejrzałem ów iście mierny serial.Oglądałem go u znajomych w Warszawie, i zarówno ja jak i oni byli szczerze rozczarowani tym co zobaczyliśmy! Głupkowata policja,proboszcz katedry niczym z prowincjonalnej wiejskiej plebanii i zaciąganie pozostawiły niesmak.Jedynie widoki miasta i okolic są warte oglądania.
Marszałek Piłsudski kiedyś powiedział że Polska jest jak obwarzanek,najwartościowsza po brzegach!i tego się trzymajmy nie przejmując stereotypami.A na władze miasta bym nie liczył,dla nich autograf i wspólne zdjęcie z "gwiazdami" jest cenniejsze od reputacji. Pozdrawiam
 
*.adsl.inetia.pl  
 Ojciec Mateusz,jakieś kpiny!!!2012-06-03 11:35:08
artek77
Ja tylko mam nadzieje że żądzący nie mieli wpływu na ostateczny przebieg serialu i nie wiedziały jak to bedzie wygladało,w przeciwnym razie będę miał żal i poczucie zdrady Naszego regionu ze strony władz!!!To jakies zarty,jestem z Drohiczyna,ale nie jestem głupkiem,nie mam dachu krytego słomą,mówię poprawnie po Polsku,dużo jeżdżę po Polsce i nie czuje żebym był zacofany,a tak niestety zostaliśmy przedstawieni!Już pisałem na forum serialu,że może warto by pomyśleć o zażadaniu sprostowania przez twórców serialu,że przedstawiony obraz Podlasia nijak sie ma do żeczywistości,może i Polska B,ale w niczym nie odbiega od reszty kraju,wręcz przeciwnie,mamy wiecej do zaoferowania,piękniejsze krajobrazy,czyste powietrze,z tego jestem dumny i nie pozwolę żeby jakiś mierny serial zepsuł opinie o moim zakątku!!!
 
*.radom.vectranet.pl