24 listopada 2017. imieniny: Flora, Jan, Roman
2009
XI REGIONALNY TURNIEJ TAŃCÓW POLSKICH O ZŁOTY KLUCZ
Nie zabrakło na Turnieju Mikołaja i jego dzielnych Śnieżynek!
Relacja z tegorocznego Mikołajkowego Turnieju w Drohiczynie. Na początku wyniki.
WYNIKI KAT. I
Sędziowie i instruktorzy Tańców Polskich.

 Sędziowie            | Nazwisko             | Imię            | Miasto
 |      Sędzia gł.      | dr TEPEREK           | RYSZARD         | WARSZAWA       
 |      A               | dr TEPEREK           | RYSZARD         | WARSZAWA       
 |      B               | ŁOSAKIEWICZ          | MAŁGORZATA      | WARSZAWA       
 |      C               | WOJCIECHOWSKI        | JAROSŁAW        | WARSZAWA       
 |      D               | WOJCIECHOWSKA        | DANUTA          | WARSZAWA       
 |      E               | ROLSKA               | ALEKSANDRA      | PUŁAWY         
 |      Skrutiner gł.   | WIEREMIEJKO          | MAREK           | BIAŁYSTOK  

KAT.I

 |MIEJSCE|RUNDA|NR |NAZWISKO i IMIĘ        |KLUB
                                     

 |   1 |Finał|15|ŁEMPICKI KAROL ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE        

                                  LACHOWICZ KATARZYNA                                                 

 |   2 |Finał|17|LEONIUK GRZEGORZ ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE           

                                   ZDUNIUK JUSTYNA                                                      

 |   3 |Finał|16|LUBOWICKI MARCIN ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE              

                                  KRYŃSKA JULIA                                                    

 |   4 |Finał |10|OCHOCIŃSKI SZYMON ZPiT "MALBORK" MALBORK                   

                                   CIOK ZUZANNA                                                    

 |   5 |Finał| 1|WÓJTOWICZ MICHAŁ ZTL "DZIERZKOWIACY" LUBLIN              

                                 GĄSIOROWSKA EMILIA                                                     

 |   6 |Finał|18|SZYSZKO JAKUB ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE       

                                  KRZESIŃSKA JULIA                                                      

 |   7 |Finał|13|OKRUCIŃSKI DAWID ZPiT "MALBORK" MALBORK                                                 
               ŚLUSARZ ZUZANNA     
                        

"O Złoty Klucz"
Karol Łempicki i Karolina Lachowicz I m-ce

KAT. IIB, IIIB, IVB, VB
Uroczysta prezentacja uczestników.

KAT.II B
 
MIEJSCE|  RUNDA|NR| NAZWISKO |IMIĘ           |KLUB                                         

 |       |     |   |                                                       

 |   1   |Finał| 61|BARTOSZUK ADRIAN ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE     

 |       |     |             |NIKOŁAJUK ANGELIKA                                         

 |   2   |Finał| 49|CIEPLECHOWICZ RADOSŁAW ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA" ZAMOŚĆ             

 |       |     |             |WNUK MAŁGORZATA                                             

 |   3   |Finał| 53|KOWALCZUK DAWID ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA" ZAMOŚĆ             

 |       |     |              |MOKRZYŃSKA KATARZYNA                                              

 |   4   |Finał| 33|WILK SEBASTIAN ZPiT "SOKOŁOWIANIE" SOKOŁÓW PODLASKI    

 |       |     |             |RADZIKOWSKA SYLWIA                                                

 |   5   |Finał| 52|PUPIEC KAMIL ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA" ZAMOŚĆ             

 |       |     |              |WSZOŁA PATRYCJA                                            

 |   6   |Finał| 51|MOKRZYŃSKI MIKOŁAJ ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA" ZAMOŚĆ             

 |       |     |             |BARNOWSKA ZOFIA                             

Adrian Bartoszuk i Angelika Mikołajuk I m-ce kat.IIB

Radosław Cieplechowicz i Małgorzata Wnuk II m-ce kat.IIB

Sędzia Główny dr Ryszard Teperek wręcza nagrody finalistom kat.IIIB

KAT.III B                     

MIEJSCE| RUNDA| NR| NAZWISKO i IMIĘ      |KLUB                                                                                    

 |   1   |Finał| 69|JĘDRZEJCZYK JAN Z.KUŹNIA ARTYSTYCZNA WILANÓW   

                               UCHAN JOANNA                                              

 |   2   |Finał| 83|PUĆKO DAWID ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE        

 |       |     |              |ZDUNIUK KATARZYNA                                             

 |   3   |Finał| 71|CHWAŁA KACPER ZPiT "ZIEMIA ELBLĄSKA ELBLĄG  

                               CZERNIAWSKA ALEKSANDRA                                             

 |   4   |Finał| 74|CHOLEWIŃSKI BARTOSZ ZPiT "WARSZAWIANKA" WARSZAWA            

 |       |     |              |PASIUT AGATA                                                 

 |   5   |Finał| 84|KIENDYŚ KAMIL ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE        

 |       |     |             |KACZMARSKA KAROLINA                                              

|   6   |Finał| 87|TASZKINAS MODEST PAZPiT "WILIA"                                                                   

                               WOJTKIEWICZ KAROLINA  

FINALIŚCI KAT. IIIB "O SZABLĘ KMICICA"
Jan Jędrzejczyk i Joanna Uchan I m-ce kat.IIIB

FINALIŚCI KAT.IVB
Kamil Pyś i Gabriela Tybulczuk Im-ce w kat.IVB

KAT.IV B

MIEJSCE| RUNDA| NR |NAZWISKO i IMIĘ           |KLUB  

 |   1   |Finał| 93|PYŚ KAMIL ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA" ZAMOŚĆ AWANS DO KL "A"
                                TYBULCZUK GABRIELA   

|   2   |Finał| 96|SZYSZKO MATEUSZ ZPiT "MAŁE PODLASIE" SIEMIATYCZE 

                              SZULC AGATA                                                

 |   3   |Finał| 98|WILCHOWSKI PAWEŁ ZPiT "WARMIA" OLSZTYN       

                                WOJCIECHOWSKA ALICJA                                                

 |   4   |Finał| 94|POLSKI MICHAŁ ZPiT "ZAMOJSZCZYZNA" ZAMOŚĆ  

                                 BUCZAK DOMINIKA                                            

 |   5   |Finał| 89|PIASEK PAWEŁ ZPiT "KURPIE" OSTROŁĘKA

                                 NAŁĘCZ IZABELA                                             

 |   6   |Finał| 97|WALCZAK MICHAŁ  GOK "LEŚMIERZ" LEŚMIERZ    

                                 CZEKALSKA KAROLINA                                              

 |   7   |Finał|100|SUDUJKO ALEKSANDER PAZPiT "WILIA" 

                                   PIETKIEWICZ JOANNA      

Radny Andrzej Mańko wręcza nagrodyparze: Aleksander Sudujko i Joanna Pietkiewicz z PAZPiT Wilia z Wilna w kat.IVB

FINALIŚCI KAT.VB
Zdzisław Stankiewicz i Honorata Markiewicz I m-ce kat.VB

|   KAT.V B

 MIEJSCE |RUNDA| NR| NAZWISKO i IMIĘ           |KLUB                                                                                            

 |   1   |Finał|104|STANKIEWICZ ZDZISŁAW PAZPiT "WILIA" WILNO                      

 |       |           |          |MARKIEWICZ  HONORATA                                              

 |   2   |Finał|103|JANISZEWSKI MARCIN ZPiT "MALBORK" MALBORK                  

 |       |            |         |KUDELSKA DARIA                                                

 |   3   |Finał|102|BIRYCKI TOMASZ  NIEZRZESZENI HAJNÓWKA                   

 |       |            |         |KALINOWSKA JUSTYNA             

 

WEJŚCIE UCZESTNIKÓW XI REGIONALNEGO TURNIEJU TAŃCÓW POLSKICH

 

Taniec finałowy Honoraty i Zdzisława z Wilna.

Spojrzenia uczestników Turnieju na przygotowane Główne Nagrody Turnieju.

 

Turniej Tańców Polskich w Drohiczynie był rozgrywany na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Drohiczynie. Uczestnicy XI Regionalnego Turnieju Tańców Polskich "O Złoty Klucz" oraz II Ogólnopolskiego Turnieju  Tańców Polskich "O szablę Kmicica" weszli przy dźwiekach poloneza na salę.

W przepięknej scenerii ukazujacej zblizajace się swięta Bożego Narodzenia, zaprezentowały nam się dzieci i młodzież, którzy przyjechali z wielu miast Polski oraz z Litwy. Na poczatku wszyscy zaśpiewali Hymn Państwowy, po czym prowadzacy, Krzysztof Szyszko zaprosił Starostę Siemiatyckiego, który uroczyście otworzył Turniej.

Po zaprezentowaniu Sedziów Turnieju, tancerze uroczyście, krokiem poloneza, zeszli z parkietu.

Rozpoczęła sie I część Turnieju - rozgrywki kat.I. W tej kategorii dopingowaliśmy razem ze zgromadzoną publicznością najmłodszym. To kategoria dzieci od lat 7 do 9. Zaprezentowały się pary z ZPiT Malbork, ZPiT Małe Podlasie, ZTL Dzierzkowiacy, ZTL Gronowo Elbląskie, a także SzKT z Drohiczyna. Przepieknie tańczyły pary krakowiaka i polkę a uroku dodawały estetyczne stroje a nade wszystko uśmiechy w stronę Sędziów.

Para nr 27 Mateusz Marciniak, Julia Kosińska ze Szkolnego Klubu Tańca Polskiego w Drohiczynie.

Ze skupieniem Sędziowie oceniali tancerzy.

A takie podskoki nagradzano brawami. To tancerze kat.IIB (10-12 lat). W tej kategorii zatańczyło 31 par z zespołów: ZPiT Zamojszczyzna, ZPiT Malbork, ZPiT Sokołowianie, ZPiT Józefów, Kuźnia Artystyczna Wilanów,DMZT Sto Uśmiechów z Wilna, ZTL Dzierzkowiacy, ZTL Przepiórka z Hajnówki, ZTL Gronowo Elbląskie oraz SzKT w Drohiczynie.

Para nr 76 Krzysztof Osiak, Katarzyna Osiak z ZTL Dzierzkowiacy

W kategorii III B zatańczyło 17 par reprezentujacych zespoły: Kuźnia Artystyczna Wilanów, ZPiT Małe Podlasie z Siemiatycz, ZPiT Ziemia Elbląska, ZPiT Warszawianka, PAZPiT Wilia z Wilna (Litwa), ZPiT Kurpie z Ostrołęki, ZTL Dzierzkowiacy, ZTL Przepiórka z Hajnówki oraz DMZT Sto Usmiechów z Wilna (Litwa). Pary zatańczyły: polkę, krakowiaka i oberka.

Jan Jędrzejczyk i Joanna Uchan nr 69 z Kuźni Artystycznej w Wilanowie

Kamil Kiendyś i Karolina Kaczmarska ZPiT Małe Podlasie

W kat. IVB zatańczyło 13 par z zespołów: ZPiT Zamojszczyzna, ZPiT Małe Podlasie, ZPiT Warmia z Olsztyna, ZPiT Kurpie, GOK Leśmierz, PAZPiT Wilia"(Litwa), ZPiT Malbork i DMZT Sto Uśmiechów Wilno (Litwa). Młodzież zaprezentowała się w następujących tańcach: krakowiak, oberek, kujawiak i mazur.

Mateusz Szyszko i Agata Szulc ZPiT Małe Podlasie

Kamil Pyś i Gabriela Tybulczuk ZPiT Zamojszczyzna z Zamościa

Kategorię VB reprezentowały trzy pary: Tomasz Birycki i Justyna Kalinowska z zespołu "Niezrzeszeni" Hajnówka (102), Marcin Janiszewski i Daria Kudelska ZPiT "Malbork (103), Zdzisław Stankiewicz i Honorata Markiewicz PAZPiT "Wilia" Wilno (104). Pary zaprezentowały się w tańcach: krakowiak, oberek, kujawiak i mazur.

Para nr 104 Zdzisław Stankiewicz i Honorata Markiewicz

We wszystkich kategoriach obowiązywały następujące kryteria ocen:

- muzykalność - wrażliwość na elementy składowe muzyki takie jak metrum, rytm, tempo, dynamika, budowa formalna utworu a także zdolność emocjonalnego przeżywania muzyki.      

- utrzymanie stylu i charakteru tańca - zgodna z obowiązującą, w danym tańcu konwencją postawa taneczna, sposób trzymania w parze, sposób zachowania się w tańcu.

Pary kat.VB - prezentacja podczas poloneza..

- technika taneczna - prawidłowy sposób wykonania tańca. Prawidłowość wykonawcza dotyczy przede wszystkim kroków, figur i tematów, logiczności ich połączeń zgodnej ze sztuką taneczną oraz stopnia automatyzacji prezentowanego ruchu. Zasady tej poprawności są zgodne z ustaleniami Rady Ekspertów ds. Folkloru Ministerstwa Kultury i Sztuki zakończonych w roku 1989.

Marcin Janiszewski i Daria Kudelska para nr 103 z Malborka.

- ogólny wyraz artystyczny - zdolność i umiejętność takiego zaprezentowania tańca, które w oparciu o odpowiednio wysoką lub mistrzowską technikę taneczną, zamierza sprostać lub spełnia wymogi sztuki -piękna, harmonii i estetyki.

- estetyczny wygląd pary - prezencja, estetyka ubioru pary i jego funkcjonalność.

Podczas Turnieju zaprezentowały się dwa Kara Mazurowe z Siemiatycz i Warszawy.      

Karo mazurowe Małego Podlasia / Irena i Ireneusz Ługowscy, Ewa i Wojciech Kurylak, Ewa i Jan Boguszewscy, Mirosław i Elżbieta Drzas, Waldemar i Aneta Radziszewscy, Wieńczysław i Magdalena Kryńscy i Agnieszka Kuzniecow/ zatańczyło swój układ konkursowy i układ kujawiaka. W kujawiaku tańczyli także Zbigniew i Agnieszka Rybałtowscy.

Karo mazurowe zespołu Kuźnia Artystyczna Wilanów / Eugeniusz i Hanna Reczek, Marcin i Agata Opas, Krzysztof Radziwiłłów i Ewa Brzostowska-Radziwiłłów, Jan i Małgorzata Giceiwcz / zatańczyło swój układ konkursowy i układ polek z okolic Wilanowa, w choreografii Agnieszki Nagnajewicz. Tańczyli w strojach wilanowskich.

Swoje układy prezentowali wielokrotni mistrzowie polski Pamela Piotrowska i Tomasz Kamiński z Nowej Rudy. Pokazali solową polkę, krakowiaka i turniejowego oberka.

Pary dziecięce z Siemiatycz: Bartek Krzesiński i Karolina Gierasimiuk , Maciej Awksietijuk i Wiktoria Czeczuk oraz Kamila Wysocka z Filipem Awksietijukiem to pary roku 2009 w kategorii I.

Prace dyplomowe z kursów instruktorskich pokazali Kamil Rząca z Siemiatycz – Warszawy: praca pod tytułem "cudze chwalicie ... "

i Alina Małaszkiewicz z Drohiczyna – praca pod tytułem „Zaczęło się od…” Po raz pierwszy widzieliśmy Panią Alinę w tańcu solowym i widać było ogromne wzruszenie na twarzach znajomych Ali. Dziękowaliśmy oklaskami za trud podjęcia pracy z dziećmi oraz Jej osobiste zaangażowanie. Trzymamy kciuki za "nasze" dzieciaki ze Szkolnego Klubu Tańca Polskiego, które reprezentują Drohiczyn na Turniejach w wielu miastach Polski.

Formę tańca współczesnego pokazała nam grupa taneczna Akademii Artystycznej ART FACTORY z Łosic, którą mogliśmy ogladać w półfinałach programu TVN "Mam Talent". To 22 osobowa grupa młodzieżowa (15-19 lat), załozona z inicjatywy tancerza Marcina Kozioła.  

ZDOBYWCY NAGRÓD GŁÓWNYCH

Kat. IB i kat. IIB Zespół Pieśni i Tańca "Małe Podlasie" z Siemiatycz - Instruktor Krzysztof Szyszko.

Kat.IIIB Zespół Kuźni Artystycznej "Wilanów" - Instruktor Agnieszka Nagnajewicz.

Kat.IVB Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" z Zamościa - Instruktorzy Monika Hildebrand, Jolanta Kalinowska-Obst

Kat. VB Polski Artystyczny Zespół Pieśni i Tańca "Wilia" z Wilna (Litwa) - Instruktor Jolanta Nowicka


Dziękujemy Gronu Sędziowskiemu za dobrą ocenę uczestników Mikołajkowego Turnieju Tańców Drohiczyn 2009. Każdy ma jakiś talent...trzeba być dobrym fachowcem, aby ten talent zauważyć.

BURMISTRZ DROHICZYNA wręcza nagrody uczestnikom

 

Gratulacje od Kierownik Turnieju Urszuli Tomasik

 

Gratulacje z rąk Burmistza Joli Nowickiej Instruktor PAZPiT z Wilna

 

"Złoty Klucz" nagroda Główna w kat. IB
Nagrodę otrzymał ZPiT "Małe Podlasie" z Siemiatycz

 

SĘDZIOWIE I INSTRUKTORZY