27 lutego 2020. imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Uroczystości Lokalne
Uroczystości lokalne organizowane są cyklicznie i kronikę oraz zdjęcia zobaczysz, wchodząc na kolejne lata. Staramy sie szybko opisywać wydarzenia oraz wrzucać zdjęcia. Dużo zdjęć zobaczysz też w zakładce GALERIA. Zapraszamy
93 Rocznica Odzyskania Niepodległości
Przemarsz ulicami Drohiczyna


W dniu 11 listopada 2011 roku w Drohiczynie obchody 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
rozpoczęto o godz. 9.30 uroczystym przemarszem władz gminy z udziałem pocztów sztandarowych oraz mieszkańców. Wyruszono z Ośrodka Kultury do katedry.

Wiązanki pod pomnikiem AK w parku.

Delegacja młodzieży, kombatantów i koła emerytów złożyła wiązanki przy pomniku AK w parku miejskim.

Pozostałe delegacje złożyły kwiaty przy pomniku niepodległości na Górze Zamkowej.

Jak co roku kwiaty przy pomniku złożyła delegacja władz lokalnych na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Burmistrzem Drohiczyna.

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił w katedrze drohiczyńskiej ks. prałat Stanisław Ulaczyk.

Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu, dlatego też po mszy św. uczestniczyliśmy w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez Ośrodek Kultury w Drohiczynie. Połączone chóry katedralny i chór Seniora "Jesień" zaśpiewały pieśni patriotyczne. Teksty poetyckie: Norwida, Krasińskiego, Słowackiego, Słonimskiego, Wyszyńskiego,Paderewskiego, Lechonia zaczerpnięte do scenariusza zostały przedstawione przez młodzież oraz dorosłych.