27 lutego 2020. imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Wystawy
HISTORIA WYSTAW ZALEŻNIE OD MIEJSCA ZNAJDUJE SIĘ W PODLINKACH MENU
WYSTAWA STARYCH AUT

14 maja 2011 r. do Drohiczyna dojechały stare auta, które wzięły udział w RAJDZIE WIOSENNYM "W ZAKOLACH BUGU".

W 1984 roku narodziła się nowa forma prezentacji zabytkowych pojazdów, nazwana później "jedżącym muzeum"czyli pokazywanie aut w trakcie długich rajdów - maratonów.

Zapoczątkował ją rajd klubu Citroena Traction Avant na trasie Paryż - Moskwa - Paryż zorganizowany w 50-lecie narodzin tego modelu. Impreza cieszyła siętak dużym powodzeniem, że postanowiono organizować następne. Startować w nich mogły już wszystkie samochody, które ukończyły 25 lat. Tak powstał międzynarodowy klub CAAR działający obecnie w 9 krajach. Nazwa klubu we wszystkich językach brzmi tak, aby skrót zawsze był ten sam. W Polsce jest to: "Club Antycznych Automobili i Rajdów". Klub zrzesza ludzi, którzy za cel postawili sobie wspólnbe zwiedzanie światai dobra zabawę przy pomocy pojazdów - często starszych od swoich właścicieli.


Komandorem Rajdu była Maja Zwolska, która przygotowując Rajd na specjalnych tabliczkach, umieszczonych przy tablicach rejestracyjnych, dołączyła też nasze nowe Logo Ośrodka Kultury, jako współorganizatora spotkania w Drohiczynie.