24 lutego 2020. imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Galeria HOL

Galeria HOL znajduje się w budynku MGOK w Drohiczynie (wspólne wejście do biblioteki, na przeciwko sklepu Topaz )


Wystawa prac Pauliny Wojno
[ WYSTAWA AKTUALNIE DOSTĘPNA DLA ZWIEDZAJĄCYCH W GODZINACH PRACY MGOK ]
fot.1 Paulina Wojno szkice

Paulina Wojno jest obecnie studentką IV roku Politechniki Białostockiej. Studiuje na wydziale architektury.

fot.2 Paulina Wojno szkice


fot.3 Paulina Wojno szkice


Wystawa pokonkursowa prac dzieci


MANDALA - wystawa prac Pani Iwony Mazurek
fot.1 Mandala

Pani Iwona o sobie:

   „Jestem spełnioną Kobietą, kocham to co robię. Wyrażam w twórczy sposób piękno mojej duszy.
Poprzez kolor, obraz, słowo i dźwięk przekazuję światu to, co mnie porusza. Maluję energetyczne obrazy – Mandale o wysokim stopniu wibracji, dzięki czemu uzdrawiają one otoczenie, w którym się znajduję. Prowadzę warsztaty dla osób zainteresowanych dotarciem do Źródła kreacji i rozwojem swojej osobowości.  Często spaceruję z moim ukochanym psem, spędzając cudowne chwile na łonie natury. Odnajduję tam wiele inspiracji i impulsów twórczych. Jestem matką dwójki dorosłych dzieci i mam to szczęście, że mogę kroczyć drogą rozwoju duchowego. Bez względu na to, co mówią inni – zawsze podążam za głosem swojego serca i w swoim rytmie. Żyję w zgodzie ze sobą i śmiało realizuję swoje projekty.  Najcenniejszym bogactwem dla mnie są oszlifowane diamenty mojej duszy, a najważniejsza jest Miłość. Dzięki świadomości życia doceniam każdy dzień, dostrzegając w nim Dar. Dzielę się tym wszystkim ze światem i dziękuję Stwórcy za tak cudowne Życie. W każdym człowieku dostrzegam jego piękno. Uważam, że najwyższym powołaniem jest służba dla innych, co czynię z otwartym sercem.  Prowadzę szkolenia z psychorysunku i rysunku w arteterapii oraz warsztaty malarstwa intuicyjnego i tworzenia mandali. Jestem arteterapeutką, malarką i nauczycielką Vedic Art. Wydałam dwie edycje kalendarza: „Mandale 2010″ i „Mandale 2011″.
   Od 12 lat pracuję jako doradca rozwoju osobistego. Serdecznie zapraszam Cię do mojego kolorowego świata pełnego światła, piękna i miłości. Zapraszam na moje warsztaty i spotkania indywidualne.”
Więcej o mnie, Vedic Art i Mandalach znajdziesz na stronie www.mandalavision.pl

fot.2 Mandala


SZTUKA UŻYTKOWA - Wystawa prac uczestników warsztatów "Zręczne ręce"
fot.1 Sztuka użytkowa


fot.2 Sztuka użytkowa


fot.3 Sztuka użytkowa


Wystawa plakatów
fot.1 Wystawa plakatów

 

"KOMIKS" - Wystawa prac Damiana Piotra Zajko (Pickadora)
fot.1 Wystawa prac komiksowych

 

fot.2 Wystawa prac komiksowych

 

fot.3 Wystawa prac komiksowych

 

Lustro - Wystawa prac Łukasza Zduniuka


ANIOŁY - Wystawa prac Katarzyny Wołkowyckiej
fot.1 Anioły

O Autorce...

Katarzyna Wołkowycka – absolwentka pedagogiki kulturalno-oświatowej oraz studiów podyplomowych w zakresie sztuki. Malarka, plastyk, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, pracownik Fundacji Edukacji i Twórczości. Autorka wielu kompozycji plastycznych, rysunków i grafik publikowanych w „Kartkach” oraz rysunków i ilustracji zamieszczonych w publikacjach książkowych. Ma na swym koncie wiele wystaw m.in. w Białymstoku, Warszawie, Supraślu i Lublinie.

W ostatnich latach (2007-2009) realizowała również spektakle artystyczne wokół kompozycji plastycznych: „Zielone Anioły”, „Zielona altana”, „Se(x)cesja”,  „Drobnomieszczanka w czerwonej sukience”,  „Koty i kobiety”,  „Kobiety – Sztandary”. Jest również autorką prac scenograficznych kilku spektakli multimedialnych: „Pieśni i Gędźby z Bukowego Domu”, „Z knajpy Morderców Niepokorny Bard”, „Pomidory na tykach jak korale indyka”, „Gwiazda na kiju” realizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury.

O wystawie...

Na wystawę składało się dwadzieścia prac wykonanych techniką collage, łącząc akryl, tusz, rysunek patykiem oraz materiał tekstylny. Motywem głównym ekspozycji były aniołowie – wbrew pozorom, istoty bardzo zróżnicowane. Autorka przedstawiła tych posłanników pomiędzy światem ludzkim i boskim, nadając ich twarzom człowiecze emocje: radość, miłość, spokój, zadowolenie, ale też smutek, dumę, pychę... Ci zawieszeni pomiędzy światami posłańcy, przyjmując nasze emocje, w pewnym stopniu stają się ludźmi. W prezentowanych pracach odbija się więc nasze oblicze.


fot.2 Anioły

 

Wystawa prac pań z koła plastycznego "Zręczne ręce"
fot.1 Prace plastyczne

 

fot.2 Prace plastyczne

 

Wystawa prac Iwony Jurczak
fot.1

Prace dyplomowe: rysunek i malarstwo, kilka prac z grafiki drohiczynianki, Iwony Jurczak,  absolwentki Szkoły Plastycznej w Supraślu. Dyplom z rysunku i malarstwa pod kierunkiem Pani Urszuli Zawadzkiej - Wyrzykowskiej. Iwona maluje od czterech lat. Jest to druga wystawa jej prac.

fot.2

 

fot.3

 

Wystawa prac rysunkowych Anny Stefańskiej
fot.1 Anna Stefańska szkice

 

Wystawa prac rysunkowych Darii Anny Zdunek
fot.1 Szkice