24 lutego 2020. imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
2008
MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE
Chór Seniora

18 stycznia w sali widowiskowej MGOK w Drohiczynie odbyła się druga część Misterium Bozonarodzeniowego "O Gwiazdo Betlejemska..." Spotkanie było okazją do przypomnienia i wspólnego spiewania najpiekniejszych polskich kolęd oraz do poznania ich nowych aranżacji wokalnych i muzycznych. Dziewczeta z grupy wokalnej MGOK pokazały wiele nowych mozliwości spiewając koledy, czy też piosenki bożonarodzeniowe. Zapachniało ciasto świateczne w piosence "Świeta, święta" wykonanej przez Weronikę Moczulską i Martę Sitkiewicz, posypał się na widownie biały śnieg zgodnie do słów Jeremiego Przybory w piosence "Na całej połaci śnieg", którą rewelacyjnie zaśpiewałą Ada Dzierżanowska. Biorący udział w misterium  doczekali się prezentów od Mikołaja, o którym w piosence śpiewała Paulina Kosińska.

Weronika Moczulska i Marta Sitkiewicz

Kolędę "Lulajże Jezuniu" wykonują soliści Chóru: P. Zofia Rosochacka i P. Stanisław Cichocki

Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Drohiczynie

Z kolędą tradycyjną wystapił Chór Seniora "Jesień', który kilka kolęd zaśpiewał z podkładem muzycznym. Dla młodzieży, to łatwizna, ale starsze osoby musiały duzo ćwiczyć, aby zadowolić widownię. To dzieki staraniom prowadzącej chór Ludmile Wiszenko - efekt był niesamowity. Widownia doceniła ich starania gorącymi oklaskami.
Obejrzeliśmy także jasełka misyjne, które wraz z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Drohiczynie przygotowała P. Barbara Kosińska.

Zuzia Jabłońska i Marlena Krasnodębska

Magda Chrzastowska

Paula Szymańska i Roxana Jabłońska

Anna Maria Michaluk

Martyna Krasnodębska

"Skrzypi wóz" w wykonaniu: Kornelii Oleszko, Natalii Bajor, Magdy Chrząstowskiej...

...i Karoliny Krawczyk

Adrianna Dzierżanowska

Ks. Tomasz Szmurło, wikariusz parafii katedralnej w Drohiczynie wyraził swoja radość z jasełkowych spotkań, które stały się już tradycją w MGOK i rokrocznie gromadzą mieszkańców Gminy Drohiczyn na wspólnym koledowaniu.
Na koniec Dominika Rećko oraz wszyscy wykonawcy zaśpiewali kolędę tytułową "O Gwiazdo Betlejemska.." a gospodarze obiektu zaprosili "koledników" na wspólny poczęstunek