25 lutego 2020. imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Biblioteka

Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Drohiczynie

prowadzi akcję:

"Zapisz dziecko do biblioteki!

Nigdy nie jest za wcześnie!"

 Akcja ta, ma na celu uświadomienie o korzyściach czytania dzieciom już od pierwszych dni życia, tak aby wykorzystać wspaniałą funkcję książki jako niezastąpioną pomoc w wychowywaniu i stymulowaniu rozwoju dzieci. Chcemy przypomnieć rodzicom jak dużą radość daje wspólne czytanie z dzieckiem.

Zalety czytania książek dziecku :
 
 
 
  • rozwija zmysły, układ nerwowy i koordynację słuchowo-ruchową
  • rozwija mowę ( powiększa zasób słów ) 
  • pomaga w koncentracji
  • buduje więź miedzy rodzicem a dzieckiem
  • uwrażliwia dziecko
  • pomaga w wychowywaniu ( przekazanie wartości moralnych, godnych naśladowania postaw )

 

Najlepsi czytelnicy w bibliotece w Drohiczynie

 

3 lipca br., już po raz kolejny w Miejsko Gminnej Bibliotece w Drohiczynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu czytelniczego pt.” Najlepszy czytelnik biblioteki” oraz projektu działania lokalnego pt. „ Czy wiesz kim byli patroni naszych ulic”. W uroczystości uczestniczyli również rodzice naszych czytelników oraz instruktor do spraw kultury z MGOK w Drohiczynie pani Beata Korniluk.

 

W konkursie czytelniczym brali udział wszyscy czytelnicy Oddziału dla Dzieci.

 

 I miejsce i tytuł „Najlepszego czytelnika biblioteki” zdobyła Iza Samojluk, II miejsce- Klaudia Stachoń –Koszarek, III miejsce – Przemysław Łopuski, Klaudia Grudzień i Kornelia Olechno.

 

Wyróżnienia otrzymali –Magda Twarowska, Julia Kosińska, Ela Maćkowiak , Magda i Julia Ruszkiewicz oraz Kacper Stachoń-Koszarek.

 

W projekcie pt. „Czy wiesz kim byli patroni naszych ulic” za pomysłowa prezentację multimedialną o ul icy J. I. Kraszewskiego w Drohiczynie  I miejsce zdobyła Kornelia Olechno.

 

Wszyscy wyżej wymienieni uczestnicy otrzymali dyplomy i ciekawe nagrody oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Te biblioteczną uroczystość uświetnił montaż biograficzno-literacki o Julianie Tuwimie przygotowany przez grupę Miłośników biblioteki.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w nasze działania biblioteczne promujące czytelnictwo.

 

                                                                                      Ewa Żoch