19 lutego 2020. imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Wystawa fotografii Tomasza Nowackiego
Wystawa fotografii Tomasza Nowackiego

plakat

W sobotę 19 września 2009 roku o godz. 16,00 w hollu Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Tomasza Nowackiego.

Tomasz Nowacki jest uczestnikiem warsztatów fotograficznych zorganizowanych w ramach Projektu „Teraz Młodzież - Program Aktywnej Integracji Młodzieży” realizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drohiczynie współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tegoroczny maturzysta od kilku lat interesuje się fotografowaniem. Cykl fotografii powstawał w ciągu trzech lat, część z nich na warsztatach fotograficznych. Prezentowane fotografie promują piękno podlaskiej ziemi. Utrwalają drohiczyńskie krajobrazy, cuda przyrody, zabytki oraz ciekawe miejsca z kraju i z zagranicy.

Autor prac mówi o sobie: „utrwalanie obrazów, które widzę zawsze było ciekawym wyzwaniem. Fotografuję głównie przyrodę, chociaż zdjęcia architektury też są interesujące. Cieszy mnie fakt, że ludziom podoba się to co robię.”

Osiągnięcia:
- wyróżnienie w konkursie fotograficznym pt. „Harmonia przyrody” w ramach VIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.
- wystawa fotografii - KONFERENCJA „NOWATORSKI MODEL POMOCY SPOŁECZNEJ” promująca Projekt „Teraz Młodzież - Program Aktywnej integracji Młodzieży”

Pracuje na sprzęcie:

Aparat: Pentax K100D Super
Obiektyw: Sigma 17-70 mm f2.8-4.5 DC MAKRO
Akcesoria: Filtr COKIN P Tabacco 1/2
Program do obróbki zdjęć: Photoshop CS3

Publikacja zdjęć w:

  • Książce Z. Ruczaja „Cud nad Bugiem”,
  • Broszurach „Z biegiem czasu z nurtem rzeki Bug”,
  • Kalendarzach wydanych przez: Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie na rok 2008; Urząd Miejski w Drohiczynie na rok 2009,
  • Na stronach internetowych: Urzędu Miejskiego, Liceum Ogólnokształcącego w Drohiczynie, Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie.

Podczas wystawy prezentowane będą prace innych uczestników warsztatów fotograficznych Projektu „Teraz Młodzież - Program Aktywnej Integracji Młodzieży” - Adama Rogowca, Alicji Jarockiej, Patryka Kosińskiego, Bartłomieja Leszczyńskiego.

Wystawa będzie udostępniona do końca 2009 roku.
Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Bożena Chrząstowska i Tomasz Nowacki zapraszają do odwiedzenia wystawy.